برگزاری نخستین رویداد “همدلی نوآوری” به همت انجمن نوآوری و فناوری استان یزد

نخستین “رویداد همدلی نوآوری” روز دوشنبه دوم آبان سال جاری به همت انجمن نوآوری و فناوری استان یزد در محل کارخانه نوآوری درخشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوآوری و فناوری استان یزد، در این رویداد که بر پایه چهار محور اندیشه ورزی، شبکه سازی، ترویج و مطالبه‌گری برگزار شد، محمد علی شاه حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد و جمعی از مسئولین استانی حضور داشتند.

شاه حسینی شرکت های دانش بنیان و فعال در حوزه نوآوری را موتور اصلی رونق اقتصاد و پیشرفت جامعه بیان کرد.

مهدی سالاری، رئیس هیئت مدیره انجمن نوآوری و توسعه فناوری استان یزد نیز در این نشست با تأکید بر لزوم پایداری جلسات همدلی نوآوری، گفت: موفقیت ما بستگی به تعداد افراد در یک شبکه نوآوری و توانایی آنها در برقراری ارتباط با یکدیگر داشته که مهمترین رسالت انجمن نوآوری و توسعه فناوری تحقق این امر است .

وی با بیان اینکه انجمن نوآوری می‌تواند محور نظام ایده ها و نیازها در حوزه فناوری و نوآوری باشد، گفت: در حال حاضر حوزه ها و تشکل های زیادی در استان یزد در بخش فناوری وجود دارند و انجمن می‌تواند محور هماهنگی و هم افزایی آنها باشد.

سالاری افزود: انجمن نوآوری و توسعه فناوری باید نوآوری را به معنای واقعی در صنعت استان عملیاتی کند که در این خصوص منتظر بسته های پیشنهادی هستیم.

وی با اشاره به تعیین موضوع نوآوری و توسعه فناوری به عنوان یکی از محورهای سه گانه توسعه استان توسط استانداری یزد، گفت: توجه ویژه استان در این دوره حوزه نوآوری و فناوری است و یزد به عنوان پایلوت اجرای قانون جهش تولید انتخاب شده است .

سالاری در پایان از رساندن شرکت فناوری اطلاعات و الکترونیک به مرحله واگذاری زمین و اخذ مجوز ساخت برج فناوری اطلاعات خبر داد.

گفتنی است؛ فرهنگ سازی و ترویج نوآوری و فناوری، مطالبه گری فعالانه و موثر از سازمان ها و نهادهای مسئول، ایجاد زمینه تفاهم، همفکری و هم افزایی عناصر زیست بوم فناوری و نوآوری، توسعه ارتباطات و تعاملات برای شبکه سازی موثر، بهبود وضعیت تسهیلگری، توسعه گری و کارگزاری خدمات فناوری و نوآوری و تلاش در جهت ارتقاء سرمایه های انسانی و اجتماعی حوزه فناوری و نوآوری از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد بوده است.

۰۱:۱۵ بعدازظهر1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *